کاربران ویکی
نام کاربری :
کلمه عبور :
بازیابی کلمه عبور
گزارش پیشرفت «سلامت ویکی» در «همایش کتاب و خواندن» در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارائه شد

1394/9/4

همایش کتاب و خواندن، ارتقای فردی شغلی اجتماعی در تاریخ 25 آبان ماه 1394 در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز توسط معاونت محترم تحقیقات و فناوری و گروه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

در این همایش جمع قابل ملاحظه ای از دانشجویان ،کتابداران و اعضای هیات علمی گروههای کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ،دانشگاه تبریز ،دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال شرکت داشتند.

سخنرانی ها با موضوعات کلیدی توسط اعضای هیات علمی دانشگاهها ارائه شد که مجموعاً تاکید بر توانمندیهای حوزه ی کتابداری و اهمیت مشارکت آنها در بستر سلامت داشتند.

در آغاز سخنرانی ها، دبیر علمی همایش خانم دکتر وحیده زارع پیام دکتر محمدرضا رشیدی رئیس همایش و معاونت تحقیقات و فناوری را ارائه نمودند و هدف از برگزاری همایش را بازنمایی و تاکید بر پتانسیل های کتابداران و کتابداری اطلاع رسانی پزشکی در کمک به ارتقای پیامدهای سلامت و نقش کتابداران در بستر سلامت و همچنین ترویج کتابخوانی بیان نمودند.

دکتر زارع ضمن تشکر از حمایت معاونت تحقیقات و فن آوری در به فعلیت رسیدن برنامه های توسعه ای گروه مانند علم سنجی ، برگزار یکارگاهها و سمینار های آموزشی ، و استقبال ایشان از ظرفیت های کتابداران ، عرصه را برای احیای نقش کلیدی کتابداران در فرایند های پژوهشی مناسب دانستند.و در ادامه اعلام کردن گروه کتابداری با تمام توان از فعلیت رسیدن توانمندی های کتابداران حمایت میکند.

خانم دکتر پیری رئیس دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی هم ضمن اشاره به شعر "یاد یار مهربان" (کتاب) از گروه کتابداری و اطلاع رسانی برای برگزاری این همایش قدردانی کرد و از این رخداد ابراز خرسندی نمود.

دکتر حاج ابراهیمی ، رئیس مرکز مبتنی بر شواهد نیز ضمن تاکید بر نقش کتابداران به عنوان سردمداران مدیریت اطلاعات و عضو تیم های بالینی نقش کتابداران به عنوان معلمین و متعلمین در کارهای تیمی،در دسترسی به شواهد،مکان یابی منابع اطلاعاتی را بسیار مهم دانستند. وی از اینکه با کتابداران همکاری میکند ابراز خوشحالی نمود  از کتابداران و دانشجویان کتابداری برای مشارکت در پروژه های EBM دعوت به عمل آورد.

دکتر زوارقی رئیس انجمن کتابداری شاخه آذربایجان و مدیر گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه تبریز، آقای فرهاد شکرانه سرپرست کارآزمایی های کوکران-در دانشگاه ناتینگهام انگلستان، خانم دکتر لیلا خلیلی عضو هیت علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دکتر علی ایمانی معاون پژوهشی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، و آقای مهندس کریم زاد شریفی مدیر اجرایی پروژه سلامت ویکی، آقای دکتر عبدخدا و دکتر حبیبی، اعضای هیئت علمی گروه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی و خانم غزاله عالی - دکتر زهرا اباذری دانشگاه آزاد واحد تهران شمال، از دیگر سخنرانان این همایش یکروزه بودند.

معرفی پروژه سلامت ویکی در این همایش با استقبال حاضران مواجه شد و پیشنهاداتی برای بهبود طرح و گسترش دامنه کاربرد آن توسط شرکت کنندگان ارائه شد.

در پایان تندیس یادبود این همایش به پروژه سلامت ویکی اهدا شد.