کاربران ویکی
نام کاربری :
کلمه عبور :
بازیابی کلمه عبور
با انتشار خبر آغاز به کار، «سلامت ویکی» رسما رونمایی شد

1394/8/2

«سلامت ویکی» با هدف ارائه محتوای مفید مرتبط با سلامت و شناخت بیماریها در فضای وب فارسی معرفی شد.

در «سلامت ویکی» دانشجویان پزشکی سال 5 به بالا و پزشکان به عنوان تولید کنندگان محتوا برای معرفی و شناساندن بیماری ها در خصوص تعریف، علائم، درمان و عوارض آنها مطالبی را به زبان عامه می نویسند. بنابراین محتوا صرفا توسط کسانی ایجاد می شود که برای نوشتن مطالب مرتبط با سلامت صلاحیت دارند.

هر مطلب ایجاد شده قابلیت دارد که توسط خود شخص ایجاد کننده یا پزشکان و دانشجویان دیگر، ویرایش شده و اطلاعات روزآمد علمی به آن اضافه شود. بیماری های ایجاد شده به گروه های تخصصی مختلف تقسیم می شوند که حداقل یک پزشک متخصص در هر بخش نیز بر آنها نظارت دارد و صحت و کیفیت اطلاعات ثبت شده در چندین لایه مورد بررسی قرار می گیرد.

در «سلامت ویکی» هر مطلبی به نام نویسنده آن ثبت می شود و مراجعه کنندگان و خوانندگان با کلیک بر روی نام نویسنده یا مشارکت کنندگان در تولید مطلب، از سوابق تحصیلی، علمی و حرفه ای تولید کنندگان محتوا آگاه می شوند که این نکته به اطمینان بخشی خوانندگان از صحت و اعتبار مطالب درج شده کمک می کند.

پروژه حاضر توسط مرکز سلامت الکترونیک کلینیک پارس تبریز با همکاری گروه پزشکی اجتماعی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و پژوهشکده فناوری اطلاعات دانشگاه تربیت مدرس در حال اجراست و در تلاش است مرجعی مفید و موثر برای جستجوی مشکلات مربوط به سلامت در فضای وب فارسی به شیوه نویسندگی مشارکتی توسط افراد صاحب صلاحیت ایجاد کند.

سلامت نیوز: ویکی سلامت راه اندازی شد

روزنامه شرق: سلامت ویکی راه اندازی شد

پایگاه خبری تحلیلی پارسینه: ویکی سلامت راه اندازی شد

نصر نیوز: راه اندازی پایگاه اینترنتی "سلامت ویکی" در تبریز

تابناک آذربایجانشرقی: آغاز به کار "سلامت ویکی"

خبرگزاری پانا: ویکی سلامت راه اندازی شد

وب طب: ویکی سلامت راه اندازی شد