کاربران ویکی
نام کاربری :
کلمه عبور :
بازیابی کلمه عبور
ساختار صفحه بیماری ها

در تعریف این ویکی، صفحات ایجاد شده به منظور ارائه اطلاعات درست، خلاصه و مفید برای جستجو کنندگان در خصوص بیماری ها در فضای اینترنت هستند. بنابر این اطلاعات بیمار محور بوده و از ارائه اطلاعات تخصصی در صفحات اول بیماری ها پرهیز می شود. این موارد می تواند در صفحه پشتیبان هر بیماری تحت عنوان اطلاعات کاملتر درج شود. در واقع صفحه اول هر بیماری چکیده ساختاریافته بیمارمحور از توصیف هر بیماری است که شامل بخش های زیر خواهد بود:

عنوان فارسی علمی + (عنوان عام)

عنوان انگلیسی

تعریف بیماری، (انواع و علل ابتلا)

علائم

روش های درمان

عوارض

مطالب بیشتر برای مطالعه

در این بخش لینک هایی از مطالب مفید دیگری که در فضای اینترنت وجود دارد به تشخیص ایجادکنندگان محتوا قرار خواهد گرفت.

منابع

همانطور که در قوانین ویکی مفصلا شرح داده شده است هر مطلبی در ویکی به شرطی درج می شود که منبع معتبر علمی برای آن وجود داشته و یا نتیجه تجربه پزشکان از درمان بیماران در مدت طبابت باشد. در واقع هدف آن است که تلفیقی از موارد علمی مستند به همراه دانش ضمنی پزشک در مواجهه با بیماری ها در صفحات درج شود. بر این اساس، انتظار آن است که دانشجویان پزشکی، بیشتر  بر مطالب مستند تکیه کنند و منابع خود را در ذیل صفحات درج کنند و پزشکان ضمن درج تجربیات ارزشمند خود، مطالب علمی مستند را نیز به زبان عامه بازنویسی کنند تا مجموعه مفیدی برای استفاده گروه های هدف فراهم شود. در هر حال ذکر منبع بر اعتبار صفحات می افزاید.

صفحه اطلاعات کاملتر

این صفحه اطلاعات کاملتر یا تخصصی تر در مورد بیماری مربوطه ارائه می دهد. کاربران در صورتی که بخواهند مطالبی اضافه کنند که در الگوی صفحه اول نمی گنجد، می توانند این صفحه را بروز رسانی نمایند. این صفحه لزوما ساختار یافته نیست و عناوین به تشخیص ایجادکنندگان محتوا ایجاد می شود.

صفحه گفتگو

هر صفحه بیماری، یک صفحه گفتگو بین کاربران نیز دارد که کاربران می توانند در خصوص فرایند درج مطالب با هم گفتگو کنند. یکی از کاربردهای اصلی این صفحه، گفتگوی ناظر ارشد متخصص با ایجاد کنندگان محتواست تا در خصوص مطالب ابهام زدایی شود. این صفحه صرفا برای کاربران و اعضای سیستم قابل مشاهده است و بیماران و جستجوگران اطلاعات این صفحه را مشاهده نمی کنند

صفحه تجربه بیماران

پس از اینکه ایجاد صفحات ویکی مراحل اولیه خود را گذراند، این امکان برای کاربران عادی اینترنت که از مطالب تولید شده استفاده می کنند به وجود خواهد آمد که تجارب خود را در خصوص هر بیماری در صفحه پشتیبان هر بیماری ثبت کنند. این مطالب با تایید ایجاد کنندگان محتوا(پزشکان یا دانشجویان پزشکی) امکان نمایش عمومی خواهد داشت.

پدیدآورنده و مشارکت کنندگان

در سمت چپ صفحه و در مقابل توضیحات بیماری، نام فردی که برای بار اول صفحه این بیماری را ایجاد کرده به عنوان پدیدآورنده درج می شود و در زیر آن نیز نام تمام ویرایش کنندگان و کسانی که مطالبی را اضافه می کنند درج می شود. در واقع هیچ نوشته ای بصورت ناشناس درج نمی شود و کاربر در مقابل صحت و اعتبار مطالبی که وارد می کند مسئول است. اسامی درج شده به پروفایل پزشک یا دانشجوی پزشکی لینک شده و با کلیک بر روی آن صفحه پروفایل کاربر باز می شود.